Еспаньол постигна третата си победа през сезона след успех

...

Еспаньол се отдалечи от зоната на изпадащите в Испания

Еспаньол реализира третата си победа през сезона след триумф вкъщи с 1:0 против Еспаньол.

Херард Морено осъществя единствения гол в 55-а минута.

Победата отдалечи Еспаньол от зоната на изпадащите и отборът към този момент е 10-и с 13 точки. Бетис е 8-и с 16 точки.

Депортиво Ла Кореня взе значима победа в борбата за оставане след 3:1 при гостуването на Лас Палмас.

Победата е първа под управлението на краткотрайния старши треньор Кристобал Парало, който пое поста след уволнението на Пепе Мел.

Поражението на Лас Палмас е шесто следващо за отбора в шампионата и закотви отбора на 18-о място с едвам 6 точки.

Лас Палмас поведе с гол на Лоик Реми в 7-а минута, само че Депортиво направи цялостен поврат след два гола на полузащитника Селсо Боргес в 36 и 54-а минута и едно попадение от дузпа на Лукас Перес в 69-а минута.
Източник: bnr.bg